Odebraliśmy Kryształ PR-u

Miło nam poinformować, że Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry otrzymał nagrodę Kryształ PR-u za najlepszy event społeczny, co jest ogromny wyróżnieniem!

To wyjątkowe, jedno z największych literackich wydarzeń w Polsce i w naszym mieście, tworzone jest od trzech lat z pasją i zaangażowaniem przez Wiślańskie Centrum Kultury oraz licznych partnerów.

Nagroda wręczona została podczas ogólnopolskiej konferencji PR w Samorządzie i Administracji, która odbyła się 22-24 listopada w Kromerowie koło Olsztyna. Konferencji towarzyszył prestiżowy w branży marketingowej konkurs Kryształy PR. Grand Prix odebrali burmistrz Wisły Tomasz Bujok i dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

„Bardzo się cieszę, że Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry, który jest ogromną dumą Miasta Wisła, został doceniony i nagrodzony. To sukces wielu instytucji i podmiotów. Duże wsparcie od samego początku otrzymaliśmy ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Uniwersytetu Śląskiego i Biblioteki Śląskiej oraz dużej części branży turystycznej naszego miasta. Świadczy to o tym, że dzięki współpracy rodzą się dobre i doceniane projekty. Jestem za to bardzo wdzięczny. To nasz wspólny sukces.” – mówi burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Katarzyna Czyż – Kaźmierczak dodaje „Nagroda, którą otrzymaliśmy jako Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry jest ogromnym wyróżnieniem dla osób , które festiwal tworzą. Jest też motywacją do dalszego rozwoju i szukania nowych dróg opowieści o świecie. Festiwal skupia bardzo dużą ilość dobrych ludzi i instytucji i w tym tkwi jego siła. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy organizują wspólnie z nami festiwal, wspierają go i włączają się w jego realizację.”

Bardzo dziękujemy członkom Jury oraz Grupie PRC Holding za docenienie idei festiwalu i jesteśmy bardzo wdzięczni, że Granatowe Góry są tak pozytywnie odbierane przez zarówno przez uczestników festiwalu, jak i autorytety świata literatury.

Konferencja PR w Samorządzie i Administracji odbyła się po raz 18. Podczas konferencji eksperci ze świata marketingu spotkali się z przedstawicielami jednostek samorządowych i:

 • zaprezentowali im najnowsze narzędzia i rozwiązania, które odmienią oblicze promocji regionu,
 • przedstawili tajniki występów publicznych i przed kamerą,
 • omówili przykłady strategii marketingowych, które w ostatnim czasie odniosły wielki sukces.

Częścią konferencji były równie warsztaty, które poruszały tematy:

 • wystąpień publicznych i pracy przed kamerą,
 • sposoby na skuteczną reklamę w SoMe,
 • wykorzystanie Chatu GPT w bieżącej pracy w urzędzie.

Wydarzeniu towarzyszyła uroczysta Gala Kryształów PR, podczas której wręczone zostaną nagrody za najbardziej wartościowe inicjatywy Jednostek Samorządów Terytorialnych i organów Administracji Państwowej jako inspiratorów kreatywnych działań i rozwiązań.

Podobnie jak w poprzednich latach, konkurs obejmował 6 kategorii:

 • najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych,
 • najlepszy film promocyjny,
 • najlepsza kreatywna kampania promocyjna,
 • najlepszy event społeczny,
 • najlepsza gazeta miejska/biuletyn,
 • najlepsza kampania promocyjno-informacyjna spółki samorządowej.