Klancyk gra Marcisza

Teatr Improwizowany Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istnieje z grubsza od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. W Wiśle na scenie Biblio wystąpią: Błażej Staryszak, Paweł Najgebauer, Bartosz Młynarski, Krzysztof Dziubak, Maciej Buchwald.
Pretekstem do improwizacji tego wieczoru będą fragmenty książki „Taśmy rodzinne” przygotowane przez jej autora Macieja Marcisza.

Maciej Marcisz – od prawie dekady pracuje w branży wydawniczej, od dwóch lat w Grupie Wydawniczej Foksal. Razem z przyjaciółką prowadzi klub czytelniczy na warszawskiej Ochocie. Autor książek: Taśmy rodzinne, Książka o przyjaźni.

Taśmy rodzinne – Marcin Małys ma 30 lat, 63 tysiące złotych długu i mętną wizję własnej przyszłości. Kiedy ojciec decyduje się go wydziedziczyć i przekazać wielomilionowy majątek na cele dobroczynne, Marcin postanawia odzyskać należne mu dziedzictwo. Żeby nakłonić ojca do zmiany zdania, musi przekonać do siebie matkę, siostrę i brata, którzy postanowili o nim na zawsze zapomnieć. Z przezabawnej historii o próbach radzenia sobie z dorosłością Taśmy rodzinne przeradzają się w poruszającą sagę rodzinną. To opowieść o magicznej i fatalnej sile pieniądza, narodzinach fortun nowobogackich, toksycznym poczuciu wyjątkowości i skutkach manipulowania wspomnieniami. O tym, czego nigdy nie dowiemy się o cudzej rodzinie i o pewnej taśmie VHS.

Koszt udziału: 20 zł –> BILETY

CZAS I MIEJSCE WYDARZENIA
2 czerwca 2023, godz. 19:30, Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia