Granatowe Góry po raz kolejny na Śląski Festiwalu Nauki w Katowicach

W ubiegły weekend w Katowicach odbyła się kolejna, już siódma, edycja Śląskiego Festiwalu Nauki. To ogromne wydarzenie, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym stało się także domem dla sceny Drzewa Opowieści, zorganizowanej przez festiwal Granatowe Góry z Wisły.

W ramach Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach widzowie mogli odwiedzać kilkadziesiąt miejsc i scen, brać udział w warsztatach, spotkaniach i doświadczeniach naukowych. Już po raz trzeci częścią ŚFN był wiślański Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry, reprezentowany w Katowicach przez Wiślańskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Śniegonia.

Na scenie Drzewa Opowieści przez trzy dni odbywały się spotkania autorskie, rozmowy i warsztaty, prowadzone przez Joannę Godawę i Szymona Pilcha. Z kolei spotkania autorskie prowadzili Ilona Majewska i Andrzej Drobik, a na scenie gościli m.in. Wojciech Orliński, Sylwia Chutnik i prof. Tadeusz Sławek.

Cieszymy się, że wiślański festiwal po raz kolejny był częścią tak fantastycznego wydarzenia i po raz kolejny już teraz zapraszamy Śląski Festiwal Nauki na kolejną edycję Festiwalu Granatowe Góry.